Spoon

Firma Spoon to tuner samochodów marki Honda, zajmujący się marzeniami każdego fana japońskiej motoryzacji :) Spoon Sports realizuje stricte sportowe rozwiązania dla samochodów Honda począwszy od elementów wnętrza poprzez body kity na zaawansowanych modyfikacjach silnika skończywszy.  Firma Spoon Japan została założona w 1988r przez byłego japońskiego kierowce wyścigowego Ichishimę Tatsuru, aktualnego prezesa firmy.

Ichishima Tatsuru ścigał się Hondą Civic 3 gen 1.6l ZC DOHC PGM-Fi, która cały czas zajmuje honorowe miejsce w garaży type one, a tak wygląda to auto:

honda spoon
Spoon Sport zajmuje się modyfikacjami i produkcją wszelkich podzespołów przyczyniających się do sportowego wykorzystania auta. W momencie pojawienia się silnika K20A zyskał on duże uznanie w firmie Spoon i z czasem był montowany przez tunera do większości modyfikowanych aut, co ciekawe nawet do japońskiej wersji naszej Hondy Jazz, można tylko wyobrażać sobie jak takie auto jeździ :)

W 2001 roku działalność została poszerzona o firmowy sklep dla klientów detalicznych o nazwie Type One. Obiekt w którym znajduje się sklep składa się z części warsztatowej oraz wystawowej, poniżej kilka zdjęć z wnętrza, jak widać znajduje się tam bardzo dużo rzecz na widok których człowiek odpływa w krainę marzeń, z resztą sami zobaczcie: