Jak podnieść moc silnika diesla?

Silniki diesla to klasa i siła. W tych właśnie silnikach czai się moc, której nie tylko nie można okiełznać, ale którą da się jeszcze bardziej podkręcić! W jaki sposób? Dzięki tuningowi mechanicznemu silnika.

Diesel: po co tuning?

Najprostszym wytłumaczeniem jest wyjaśnienie, iż silnik taki będzie mieć większą moc. To opcja, którą wykorzystują zwłaszcza miłośnicy swoich czterech kółek, którzy pragną wyciągnąć ze swego samochodu jak najwięcej oraz cieszyć się jego możliwościami.

Podniesienie mocy

W nowoczesnych silnikach diesla jednostką steruje komputer, którego parametry można zmieniać za pomocą specjalistycznego oprogramowania. Tzw. mapa silnika to zestawienie wskaźników danych które sterują pracą silnika. Poprzez zmianę mapy możliwe jest osiągnięcie większej mocy i często niższego spalania, metoda ta to popularnie zwany chiptuning. Chcąc zwiększać moc możliwe jest również wymiana osprzętu silnika na wydajniejsze np. poprzez zamontowanie wydajniejszej turbiny. W przypadku gdy wycisnęliśmy co się dało a ciągle jest mało :) jedną z metod podniesienia mocy silnika jest swap. Polega na wyciągnięciu go oraz zamianie na inny o lepszych parametrach. Wymiana następuje na silnik o większej pojemności, który pochodzić ma z takiego samego modelu. Oprócz silnika wymienia się także skrzynię biegów, jeśli nie pasuje ona do wymienionego silnika. Silnik w świetle przepisów traktowany jest jako część zamienna, nie wymagana jest więc zgłaszanie tego do urzędu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Chiptunig Wrocław BMG.